موسسه فرهنگی-هنری آوای مهرورزان استان اصفهان | Get Your IELTS Practice Moving

منابع آموزشی عمومی

مجموعه کتاب های North Star  توسط انتشارات Pearson چاپ شده و یکی از معتبرترین منابع کمک آموزشی زبان انگلیسی می باشد. این مجموعه مورد تایید گروه آموزشی زبان انگلیسی موسسه فرهنگی هنری آوای مهرورزان است و همچنین کتاب کمک آموزشی کامل برای زبان آموزان است.

سری کتاب های North Star  منتشر شده از انتشارات Pearson یکی از مطرح ترین مجموعه های تقویت زمینه معرفی نمود این سری کتاب ها هم به صورت خود آموز و هم در آموزشگاه های زبان مورد تدریس قرار می گیرد. هر یک از سطوح این مجموعه شامل 8 درس می باشد که با موضوعات مختلف به ارائه موضوعات مختلف می پردازد. این بخش شامل فایل PDF و فایل های صوتی این مجموعه می باشد که در پایان فایل کتاب متن فایل های صوتی نیز ارائه گردیده است. این مجموعه به زبان آموزانی که قصد تقویت مهارت های شتیداری و گفتاری خود در سطوح مقدماتی تا پیشرفته را دارند توصیه می گردد.

مجموعه حاضر در ۵ سطح (از مبتدی تا پیشرفته) مطابق با سیستم آمریکایی درزمینه تقویت مهارت های Listening & Speaking and Reading & Writing در راستای نیل به اهداف آکادمیک، زبانی و مقاصد شخصی زبان آموز ارائه می شود.

از ویژگی های مجموعه حاضر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه موضوعات جدید و به روز در راستای آموزش که تأمل برانگیز (Thought-provoking) بوده و زبان آموز را به چالش می کشد. ارائه محتوا و مطالب موثق، پل ارتباطی بین زبان آموز و کاربرد زبان در خارج از کلاس بوده و همراه با ارائه سؤال های قابل توجه برای بحث و گفتگو باعث تشویق فرد به خودبیانی (Personal expression) و تفکر انتقادی (Critical thinking) می شود.
  • ارزیابی و ارائه نتایج آموزش با نمایش انواع مختلفی از ابزار و تمرین های ارزیابی در راستای درک میزان پیشرفت زبان آموز و تشخیص نقاط ضعف و قوت
  • ارائه واژگان جدید در متن به همراه فعالیت های طبقه بندی شده تمرکز بر موضوع و ارائه پیش زمینه ای در مورد آن: هر درس با نمایش یک تصویر شروع می شود که به همراه سؤالات ارائه شده درخصوص تصویر، پیش زمینه ای از محتوای هر درس در ذهن زبان آموز تداعی می شود.
  • تمرکز بر مهارت گفتاری و شنیداری و بیان نظرات: تقویت قدرت تصمیم گیری و ارائه راه حل، ارائه مهارت های کلیدی شنیداری و تمرین آن در بافت های جدید
  • ارائه مهارت های کلیدی گفتاری به همراه تلفظ صحیح و آشنایی زبان آموز با اصوات و الگوهای آوایی زبان انگلیسی و ارائه بخش مربوط به مهارت و ساخت های دستور و درنهایت ارائه بخشی با عنوان تمرین نهایی مربوط به گفتار (Final Speaking Task) که با استفاده از استراتژی های ارائه شده در مراحل قبل درخصوص واژگان، گرامر، تلفظ و مهارت های شنیداری و گفتاری فرصتی را جهت تبادل ایده ها و بیان نظرات فراهم می کند.

همچنین مجموعه NorthStar به همراه DVD آموزشی و تصویری ارائه می شود که ویژگی های زیر را دارد:

  • ارائه ۱۰ کلیپ ویدئویی موثق مطابق با سیستم آمریکایی ازجمله گزارش های اتخاذ شده از شبکه های خبری NBC، ABC و CBS که در ارتباط با موضوعات ارائه شده در هر درس انتخاب شده اند.
  • ارائه فایلی با فرمت PDF که اطلاعات جامعی را درباره فیلم ها و شیوه بهره گیری بهتر و بیشتر از فیلم و فعالیت های ضروری قبل، حین تماشا و بعد از اتمام فیلم در راستای یادگیری و تقویت مهارت گفتاری و شنیداری در اختیار زبان آموز قرار می دهد.
  • ارائه واژگان کاربردی مربوط به هر فیلم به همراه ویدئو اسکریپت ها با فرمت PDF